Сряда, 22 Април 2026 14:02

Крум Зарков: Това не е краят

Изявление на председателя на НС на БСП Крум Зарков

Резултатът на БСП е лош и ни оставя извън парламента. В същото време той е закономерен и ние сме длъжни да го признаем. През последните осем седмици се опитахме да обърнем политическата логика, но всички партии, които участваха в последното управление бяха наказани. БСП беше сред тях и това има своята цена. Опитахме се да направим необходимото, но то се оказа невъзможно. 

Това обаче не е краят нито на БСП, нито на лявото в България. Въпросът за отговорността стои и аз няма да избягам от нея. Поемам пълната отговорност за постигнатия резултат и ще ангажирам тази отговорност пред Националния съвет на партията, който свикваме още тази събота. Ще поискам от Националния съвет вот на доверие. Не го ли получа, подавам моментално своята оставка. Получа ли го, продължаваме. 

Как продължаваме? Започваме процес на обновление и реорганизация на социалистическото движение в България - мащабен и дълбок процес, който ще доведе до качествено ново и много по-силно политическо движение.  Движение на обединените и убедените леви от целия спектър на богатата ни идеология, на защитниците на демократичната, правова и социална държава. БСП ще се промени, ще се отвори и ще заеме своето място в първите редици на този процес. Ние ще се отворим за дискусия, но и за общи действия. Ще се отворим за нови хора и свежи леви идеи. Ще се отворим за всички социално отговорни българи и за цялото ни общество. 

Не сме в парламента. Но ще излезем на чист въздух. Ще тръгнем по улиците на градовете и селата. Няма просто да агитираме и убеждаваме, а оттук нататък ще приобщаваме. Защото каузата ни е обща, тя е класово обща. Тя е наша и на голямото мнозинство от българските граждани, тя е тази на хората на труда. 

И защото е на хората на труда, започваме този процес на Първи май. Призоваваме левите хора на шествие в защита на труда и за неговото  уважение, за достойното му заплащане и за трудовите ни права. Свикваме всички не под знамената на БСП, а под тези на общата ни кауза и бъдеще. 

Скъпи български граждани, елате многобройни на Първи май в София. Елате от цялата страна, със семействата, с приятелите си, със съмишлениците си. Но дори да дойдете сами, там няма да сте сами! Елате тези, които сте от БСП. Елате тези, които сте наши коалиционни партньори. Елате тези, които през годините сте се отдалечили от нас. Елате тези, които не се разпознават в БСП, но водят своята борба за общата ни кауза. Елате да застанем рамо до рамо точно в тази борба - за свобода, справедливост и солидарност . Елате да се видим, да се опознаем, да поговорим, да се изправим срещу собствените си предразсъдъци и заедно да изградим качествено ново ляво политическо представителство в нашата страна.

Пресцентър на Българската социалистическа партия

Оставете коментар

Моля убедете се, че всички задължътелни полета (маркирани със звезда) са попълнени. Не е разрешен HTML код.

За нас

Вестник "Долина" излиза за първи път на 30 май 2002 година, за да запълни една сериозна ниша на регионалния медиен пазар.

Важна за нас е преди всичко ИСТИНАТА за нещата, проблемите, конфликтите, хората в Казанлък и региона.

Интересува ни всичко, което вълнува, радва, ядосва, нервира или усмихва, носи надежда и вяра на хората, които работят и живеят в Казанлъшката долина.

Надяваме се, че вече сме доказали себе си пред вас и влизаме в сърцето, ума и дома ви като вашата искра на седмицата!

 

Контакти

Последни публикации

Абонамент

Може да се абонирате за новините от kazanlak.co